רילוקיישן ביטוח רפואי ביטוח רפואי ברילוקיישן

ביטוח בריאות לרילוקיישן

בשנים האחרונות ישראלים רבים בוחרים לעבור להתגורר בחו"ל בעקבות עבודה. רגע לפני ההתחלה החדשה במסגרת רילוקיישן, עליהם להצטייד לסיים את ההתקשרות עם המנגנונים השונים לטובת הירשמות במנגנונים של המדינה אליה הם עתידים לעבור.

כיצד הביטוח עובד בישראל

רגע לפני שנגיע לעניין ביטוח בריאות בחו"ל, נסביר כיצד זה עובד בישראל. בשל אופיייה של מערכת הבריאות בארץ אנשים לעיתים לא בקיאים בעלויות הטיפול בחו"ל.

מערכת הבריאות בישראל היא מערכת הנותנת מענה לצרכים של האנשים החל מהצרכים הבסיסיים ועד המורכבים, אבל ישנם טיפולים אשר אינם נכללים בסל הבריאות וכתוצאה מכך אנשים עשויים להמתין תקופה ארוכה עד למציאת תרופה מתאימה למחלה שלהם.

 בשל המעבר יש נטייה לשכוח את הדבר החשוב ביותר

לעיתים במסגרת המעבר למדינה חדשה יש נטייה לשכוח ולשים מאחור את הדבר החשוב ביותר- את הבריאות.  רבים שוכחים להצטייד בביטוח נסיעות לחו"ל אשר מקנה להם ביטוח בריאות מקומי. בישראל האזרחים מבוטחים בביטוח בריאות ממלכתי אשר מקנה להם את רוב הכיסויים הרפואיים, אך בעת ההגעה לחו"ל הם נחשבים לתיירים וכתוצאה מכך אינם זכאים לקבלת שירותים רפואיים בסיסיים, אלא הם כן הם מצויידים בביטוח בריאות. במקרה בו אנשים אינם מבוטחים בביטוח בריאות המשמעות היא כי הם ייאלצו לממן מכיסם הפרטי טיפולים שונים.

למה חשוב לדאוג לביטוח בריאות

לשאלה מדוע חשוב לדאוג להימצאות של ביטוח בריאות, התשובה היא לצורך כיסוי המבטח את האזרחים מפני מגוון רחב של טיפולים בעת הצורך.  אף אחד אינו רוצה להגיע למצב בו הוא נזקק לקבלת טיפול רפואי ונאלץ לממן אותו מכספו הפרטי, סיטואציה אשר עשויה להעיב על המשך ההתנהלות בחו"ל.

מה כוללת פוליסת ביטוח בריאות

חברות הביטוח מציעות פוליסות בריאות המאפשרות למתגוררים בחו"ל לקבל כיסוי רחב עבור הטיפולים. משמעות הדבר היא כי יהיה ביכולתם  לבחור את הרופא המטפל וכן את מקום האשפוז מבין מקומות אשפוז שונים במסגרת ההסכם עם חברת הביטוח. בחירה של הרופא המטפל מקנה שקט נפשי וידיעה כי בחרתם את איש המקצוע הטוב ביותר.

 עוד יצויין כי במסגרת הביטוח המבוטחים זכאים גם לקבלת כיסוי רפואי בעת הביקור בישראל.  יתרה מזאת, הפוליסה כוללת גם הוצאות אשפוז, השתלות וכאשר מדובר על ניתוחים מורכבים- מימון כרטיסי טיסה מישראל לחו"ל עבור קרובי משפחה מדרגה ראשונה.

ניתן גם לקבל כיסוי לצורך טיפולי שיניים

במסגרת ביטוח בריאות ניתן לקבל גם כיסוי לצורך טיפולי שיניים עבור המבוטחים המגיעים לארץ ובין היתר כולל בדיקות וביצוע אבחונים שונים, צילומי שיניים וכן קבלת טיפולים מורכבים כמו טיפולי שורש או כתר.

מה חשוב לבחון את המעבר למדינה אחרת

בבואכם לעבור למדינה אחרת אתם עתידים לגלות כי נוסף על דמי הביטוח יהיה עליכם לשלם גם השתתפות עצמית, כך בעת המעבר לארצות הברית. בבואכם לקבל טיפול רפואי תאלצו לשלם מהכיס הפרטי שלכם כמה מאות דולרים.

מה עוד חשוב לבדוק? יש לבחון את גובה הכיסוי הביטוחי והגמישות אשר הביטוח מאפשר לכם. כך לדוגמא במקרה ואתם מתגוררים בתאילנד ומבוטחים על ידי חברת ביטוח מקומית, הרי ייתכן ותחוייבו ללכת לרופא מקומי לקבלת טיפול, דבר אשר ייתכן ולא מתאים לצרכים האישיים שלכם.

על ביטוח הבריאות לדאוג לצרכים שלכם

לסיכומו של דבר, על ביטוח הבריאות לדאוג לצרכים שלכם במדינות השונות. מכאן, יש חשיבות רבה לבחור את ביטוח הבריאות המשתלם ביותר לקבלת שקט נפשי. כאשר אתם נאלצים להוציא כמה אלפי דולרים לצורך הביטוח, חשוב שתדעו מה אתם מקבלים בתמורה לתשלום לצורך הכיסוי המשתלם ביותר.

 

 

דילוג לתוכן